LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tronditi Kuvendin e PD/ Ibsen Elezi i përvishet një tjetër zyrtari

9 Qershor 2021, 08:11, Politikë CNA

Ish kreu i PD-së, Kukës, Ibsen Elezi, një nga zërat më të ashpër kundrejt kreut të PD në detyrë Lulzim Basha, ka kërkuar ?shpalljen non grata të kryetarit të Bashkisë së Tiranës.

Me anë të një video të hedhur në rrjete sociale, Elezi akuzon Veliaj se ka kryer vepër penale me 21 Janar 2011, duke çuar në konflikt dhe në humbjen e jetës së katër personave.

?Rekomandim” per shpallje “non grata”. Meqenëse po hapet çështja e 21 Janarit, kjo video tregon Lali Erin duke kryer një vepër penale që çoi në konfliktin e humbjes së jetës se 4 protestuesve?, shkruan Elezi në rrjete sociale.

Në video, Veliaj duket se po tenton të qetësojë turmën.

Kujtojmë se emri i Ibsen Elezit u bë kryefjalë në media në vitin 2018, pasi  shkaktoi ?tërmet? në Kuvendin Kombëtar të PD me akuzat e forta dhe të drejtpërdrejta për kryetarin e PD, Basha, por edhe  për funksionarë të lartë të së djathtës.

Elezi tha në atë kohë se në PD ka deputetë të korruptuar që kanë shtëpi nga 450 mijë euro./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga