LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fundi i Metës/ Çmendet Petrit Vasili

9 Qershor 2021, 09:20, Politikë CNA

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar për mbledhjen e Kuvendit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Ai ironizon duke shfrenuar gjuhën ndaj deputetëve të PS duke i quajtur karavidhe apo pupacë.

?Pupace aman mos na zhgenjeni sot.  E duam shkarkimin me unanimitet. Pupace jeni qe jeni futini nje votim dhe zgjatjani mandatin vetes nje vit a dy vjet a pese vjet.

Si mund te ikni dhe ti lini reformat pambaruar ju, aman se ne juve ju kemi shpresen e vetme per negociatat.

Perpara karavidhe mos ndaloni, atdheu tek ju i ka syte.?, shkruan Vasili në postimin e tij në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga