LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kandidatët s’kanë dërguar emrat për komisionerë”/ Jemin Gjana: Lista e Agron Shehajt është “blof”

9 Qershor 2021, 09:03, Politikë CNA

Kreu i Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike, Jemin Gjana ka deklaruar sot se asnjë prej kandidatëve, përveç Lulzim Bashës, nuk ka sjellë ende listën me anëtarët për komisionerë.

I vetmi që sipas Gjanës ka dërguar listën me komisionerë, është Agron Shehaj, por sipas tij lista është blof, sepse asnjë prej tyre nuk është anëtar i PD.

?Përfaqësuesit e kandidatëve të tjerë nuk kanë sjellë asnjë emër që do i përfaqësojë në 76 komisionet e votimit. Është zhvilluar një diskutim i gjatë, madje njëri nga kandidatët. Shehaj dorëzoi pardje një listë që pasie verifikuam rezultuan se askush prej tyre nuk ishte anëtar i PD, është një listë blof, e papranueshme të bëhen lojëra të kësaj natyrë. Plotësimi i Komisioneve me përfaqësues të kandidatëve është e drejtë, jo detyrim. Nëse duan ta shfrytëzojnë, deri më tani po e zvarrisin përtej cdo kufiri dhe mbrëmë e km bërë të qartë, asnjë emër nuk mund të shkojë në Komision pa u verifikuar nga Komisioni Zgjedhor. Ne do presim deri në minutat e fundit, por në asnjë rast nuk do të delegohet pa bërë verifikimet.- tha Gjana./CNA.al

Lajmet e fundit nga