LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta injoron Kuvendin/ Mbledh artistët në Presidencë

9 Qershor 2021, 08:31, Politikë CNA

Në seancën e sotme parlamentare në Kuvend pritet të votohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta.

Ndërkohë presidenti vijon me axhendën e planifikuar duke injoruar mbledhjen e Kuvendit për shkarkimin e tij.

Sot në orën 11:00 në kuadër të nismës “Artistët në Presidencë”, në institucionin e Presidentit të Republikës do të zhvillohet një aktivitet kulturor me Ansamblin Folklorik të Dibrës ?Hazis Ndreu?.

Meta do të nderojë me tituj edhe disa personalitete të shquara të këtij Ansambli.

?Sot në ora 11:00, në kuadër të nismës “Artistët në Presidencë”, në institucionin e Presidentit të Republikës do të zhvillohet një aktivitet kulturor me Ansamblin Folklorik të Dibrës ?Hazis Ndreu?.

Gjatë këtij aktiviteti, Presidenti Meta do të nderojë me Tituj edhe disa nga personalitetet e shquara të këtij Ansambli, si dhe do të mbajë një fjalë rasti.

Ftohen mediat për transmetim LIVE!?,njofton presidenca./ CNA.al

Lajmet e fundit nga