LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis seanca për shkarkimin e Metës/ Komisioni radhit shkeljet Presidentit

9 Qershor 2021, 08:16, Politikë CNA

Ka nisur seanca parlamentare ku pritet të votohet raporti i Komisionit të Posaçëm Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni ka bërë një rezyme të punës së Komisionit gjatë hetimeve për Presidentin.

Sipas tij, hetimet kanë konkluduar se Presidenti ka shkelur hapur  dhe rëndë Kushtetutën me deklaratat e tij nxitëse para, përgjatë dhe pas fushatës elektorale./CNA.al

Lajmet e fundit nga