LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Me Bashën nuk fitohen zgjedhjet”/ Agron Shehaj mesazh demokratëve: Votoni ndryshimin

9 Qershor 2021, 10:36, Politikë CNA

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaron se me Lulzim Bashën në krye të partisë, nuk mund të ketë një opozutë të fortë dhe as të shkohet në fitore.

Në një postim në rrjetet sociale, Shehaj, ndërsa publikon foto të takimit me demokratët e Kukësit, i fton që në 13 qershor të votojnë për ndryshimin.

?Ne demokratët duhet të mendojmë për opozitën që PD duhet të bëjë ndaj regjimit të Edi Ramës. Ne demokratët duhet të mendojmë për zgjedhjet lokale të vitit 2023 dhe zgjedhjet parlamentare të vitit 2025. A mundet që me Bashën në krye të bëhet opozitë e fortë? A mundet që me Bashën mund të fitohen ndonjëherë zgjedhje? Zgjedhja para demokratëve më 13 qershor është e thjeshtë: do të rrezikojnë të humbin prapë apo do të ndryshojnë partinë për të fituar. Unë ju bëj thirrje të votoni ndryshimin që PD të bëhet prapë #PartiaQëFiton.?-shkruan Shehaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga