LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Preket” Majko/ "Më rëndon shumë shkarkimi i Metës"

9 Qershor 2021, 11:16, Politikë CNA

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka shprehur hapur votën e tij pro shkarkimit të presdientit Ilir Meta.

Majko është shprehur se kjo votë i rëndon shumë dhe se ndodhet në pozitë të vështirë, por në thelb ka raportin me të vërtetën.

?Mendoj që të gjithë kolegët deputetë pa pasur parasysh zhvillimet ka një perceptim për presidentin. Presidenti i Republikës është një individ i burgosur nga privilegjet e veta. Presidenti ka shkelur Kushtetutën dhe betimin e tij.Pozita ime e vështirë.

E mora fjalën për të shprehur votën tim pro shkarkimit, votë që sigurisht më rëndon shumë, por në thelb ka raportin me të vërtetën. Ilir Meta ka qenë pjesë e jona dhe është votuar nga kjo masë votuesish. Është momenti i shkarkimit të Presidentit dhe do të kalojë në 1000 filtra. Kjo që do të prodhohet sot do të kalojë në filtrat e juristëve me përvojë të Gjykatës Kushtetuese. Raporti ynë me të vërtetën duhet të jetë i qartë. Do votoj pro, për të tjerat të na gjykojë koha?, tha Majko./ CNA.al

Lajmet e fundit nga