LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Gjeniu” Jemin lëshon perlën e radhës/ Ja si identifikohen tradhëtarët e Lulit

9 Qershor 2021, 10:59, Politikë CNA

Jemin Gjana, ?gjeniu? që shpëton nga hallet Lulzim Bashën, së fundi ka lëshua një tjetër perlë.

Gjatë një deklarate për mediat, Jemin Gjana, i cili është edhe kryetar i Komisionit Zgjedhor në PD, shpalli sot edhe ?armiqtë? e radhës, të cilët nuk do të lejohen të votojnë në 13 qershor.

?Përjashtohen ata anëtarë që në fushatën e fundit zgjedhore kanë qenë anëtarë, komisionerë, vëzhgues apo aktivistë të partive të tjera jashtë koalicionit të PD me aleatët?-tha Jemin Gjana

Por i pyetur se si mund të identifikohen ?tradhëtarët?, Jemin Gjana ka treguar se është vërtetë një ?gjeni?. Ai tha se tradhëtarët do të dekonspirohen nëpërmjet facebook.

?Tani të dekonspiron facebook, se ti nëse vazhdon të bësh komente në favor të kandidatit të partisë tjetër, kjo do të thotë se ke shkuar tek partia tjetër, automatikisht. Ne nuk kemi patronazhistë të natyrës që krijoi pushteti që ta ndërtojmë këtë ndarje, por natyrisht këto shfaqje të dukshme do ti pengojnë?.-tha Jemin Gjana.

Pra, sipas Jemin Gjanës nëse dikush ka guxuar të shprehë simpati për një kandidat në rrjetet sociale, apo ka dalë kundër Lulzim Bashës, është ?tradhëtar? dhe nuk mund të votojë në 13 qershor.

Kjo është demokraci e brendshme, kjo është gara demokratike që ofron Lulzim Basha, së bashku me ?gjeniun? e tij Jemin Gjanën.

Por, pse themi që Jemin Gjana është një ?gjeni?

Mjafton të freskojmë pak memorjen dhe të rikthehemi në zgjedhjet për kryesinë e PD në janar të vitit 2019, ku çertifikues i manipulimit ishte pikërisht Jemin Gjana.

Kujtojmë këtu sesi Jemin Gjana, me urdhër të Lulzim Bashës, fshehu listën e votave të anëtarëve të Këshillit Kombëtar për kryesinë.(lexo këtu).

Po ashtu kujtojmë këtu se në dhjetor të vitit 2018, ndërsa PD publikoi procesverbalin me emrat fitues të Këshillit Kombëtar të PD-së, i cili mbante edhe firmën e Jemin Gjanës, dilte qartë manipulimi që i është bërë zgjedhjeve.

Referuar këtij procesverbali, dokumentin të cilin e shikoni më sipër, ka dalë në pah një manipulim i numrit të votuesve që është më i vogël se fletët e gjetura në kutitë e votimit.

Në procesverbal shkruhet se ka rezultuar se mandatin për të votuar në fillim të procesit, e kanë marrë 4741 persona, ndërsa në votim kanë marrë pjesë 4919 persona. Gjetje prej gjeniu./CNA.al

Jemin Gjana, ?gjeniu? që zgjidh hallet e Lulzim Bashës

Basha shpall ?armiqtë? e radhës

Lajmet e fundit nga