LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha shpall “armiqtë” e radhës

9 Qershor 2021, 09:14, Politikë CNA

Të dielën, në datën 13 qershor, Partia Demokratike, pritet të zhvillojë zgjedhjet për kryetarin e ri, ku në garë janë katër kandidatë, Agron Shehaj, Fatbardh Kadilli, Edith Harxhi dhe vetë kreu në detyrë, Lulzim Basha.

Por, përtej çdo detaji të raportuar në CNA.al, për kushtet e pabarabarta në të cilat po zhvillohet kjo garë, ka edhe një tjetër detaj.

Mesa duket tashmë Lulzim Basha ka shpallur edhe ?armiqtë? e radhës.

Në një deklaratë për mediat, kreu i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana ka deklaruar sot se asnjë prej anëtarëve, komisionerëve apo vëzhguesve të partive të tjera, apo që i kanë shoqëruar këto parti gjatë fushatës për zgjedhjet e 25 prillit, nuk mund të votojnë në 13 qershor.

?Përjashtohen ata anëtarë që në fushatën e fundit zgjedhore kanë qenë anëtarë, komisionerë, vëzhgues apo aktivistë të partive të tjera jashtë koalicionit të PD me aleatët?-tha Jemin Gjana.

Më tej, ai ironizoi duke thënë se pas ca vitesh kthehen sërish në folenë bazë.

?Ka edhe nga ata që pasi ikin ca vite, kthehen në folenë bazë në PD. Kështu ka ndodhur?-u shpreh Jemin Gjana./CNA.al

Lajmet e fundit nga