LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Balla akuzon Metën

9 Qershor 2021, 11:58, Politikë CNA

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka risjellë në vëmendje stukturën e ngritur nga PD për mbrojtjen e votave.

Nga dora e një anëtari të kësaj strukture dyshohet se u shkrehën plumba ndaj Pjerin Xhuvanit në Elbasan.

Për këtë ngjarje e cila ndodhi një javë para zgjedhjeve të 25 Prillit,  Balla ka bërë përgjegjës Presidentin Ilir Meta, me deklaratat e tij, nxitëse për dhunë dhe luftë./CNA.al

Lajmet e fundit nga