LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do i shikoni si zogj korbi te Ben Kraja”/ Murrizi ngre tonet në Kuvend

9 Qershor 2021, 11:52, Politikë CNA

Deputeti Myslim Murrizi ka folur me tone mjaft të forta sot në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë.

Murrizi u ndal tek urdhëri ekzekutiv te miratuar nga presidenti i SHBA, Joe Biden, i cili parashikon sanksione ndaj personave të përfshirë në aktivitete destabilizuese në Ballkanin Perëndimor.

Nga foltorja e Kuvendit Murrizi tha se edhe dy ligje si kjo duhet të bëjë Biden dhe BE, e politikanët shqiptarë do i shikojmë tek kreu i SPAK.

?A sa jam kënaq me urdhërin e Joe Biden. Nuk kam qënë simpatizant i Biden, por edhe dy urdhëra si ky do më bëë simpatizan me zor.

Le të bëjë edhe BE të tilla urdhëra, për këta që bëjnë sikur bëjnë luftë imagjinare dhe ktej ndajnë pazare, e pastaj do ti shikosh të gjithë si zogj korbi te Ben Kraja?-tha Murrizi./CNA.al

Lajmet e fundit nga