LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Heshtje në PD/ Basha braktis Metën

9 Qershor 2021, 11:19, Politikë CNA

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në një seancë plenare, ku pritet të votohet raporti i Komisionit të Posaçëm Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Por, ndërkohë që në Kuvend debatohet për raportin e Komisionit Hetimor, një detaj që bie në sy është braktisja nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Kuvendi vijon seancën për shkarkimin e Metës, por nga Partia Demokratike nuk është thënë ende asnjë fjalë.

Asnjë përfaqësues i PD nuk ka pasur asnjë reagim në lidhje me seancën parlamentare, për shkarkimin e Presidentit. Të gjithë flasin për shkarkimin e Voltana Ademit, si kryetare e Shoqatës së Bashkive, por heshtin për Metën.

Dhe qershia mbi tortë ishte konferenca për mediat e kreut të Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana.

Ndërkohë që vijonte seanca për shkarkimin e Metës, Basha nxjerr në konferencë për mediat Jemin Gjanën, i cili shpall ?armiqtë? e Lulit, apo tregon si identifikohen ?tradhëtarët?. Por, asnjë fjalë për nismën e Kuvendit, për shkarkimin e Ilir Metës./CNA.al

Lajmet e fundit nga