LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendimi i DASH për Berishën/ Harxhi: Dëshpërim më i madh se humbja e zgjedhjeve

28 Maj 2021, 21:05, Politikë CNA

Kandidatja për kryetare të PD-së, Edith Harxhi, ka sulmuar kryetarin aktual të PD-së Lulzim Basha, për gjendjen në të cilën ndodhet sot partia më e madhe opozitare.

Harxhi tha në emisionin ?Zonë e Lirë? se PD është një parti e moralshme, ndërsa Bashën e cilësoi si një dështak.

?PD ka pasur moral. Ka qenë parti e moralshme. Në 2013 të gjithë ne u shqetësuam kur doli Berisha me atë letrën në dorë dhe me shaminë që fshinte djersët i përlotur dhe ne të gjithë u përlotëm. Ai ishte një prijës i vërtetë.

Ne sot kemi të bëjmë me një dështak se ka sjellë disa humbje radhazi. Pak ditë më parë tha se do kufizojë mandatin e kryeministrit në dy mandate, ndërsa sot çfarë po bën me ne?, u shpreh ajo, ndërsa u ndal te shpallja ?non grata? e Sali Berishës.

“Është keq për të gjithë. Është një lajm i rëndë për të gjithë. Nëse humbja e 25 prillit i bëri demokratët të dëshpëruar, humbja më 19 maj, kur erdhi vendimi i DASH, ishte një dëshpërim shumë më i madh”, nënvizoi Harxhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga