LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “non grata”/ Shehaj: Goditje e rëndë për demokratët

28 Maj 2021, 19:30, Politikë CNA

Kandidati për kryetar të PD Agron Shehaj, është pyetur sërish mbrëmjen e sotme për shpalljen ?non grata? të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Shehaj tha se ashtu si çdo demokrat, e ka pritur me trishtim këtë lajm.

Ai deklaroi në emisionin ?Zonë e Lirë? se vendimi i DASH ishte një goditje e rëndë për të gjithë demokratët, ndërsa nuk preferoi të ndalet më tepër te kjo çështje.

?Nuk ka demokrat të jetë gëzuar. Ka qenë dhe është një goditje e rëndë për të gjithë. Unë e kam shprehur mendimin tim për liderin, se ai është një lider.

Unë jam futur në politikë në 2017, kuptohem se atëherë zoti Berisha nuk ishte një njeri i thjeshtë. Unë nuk kam ndërmend të jap një opinion. Nuk mendoj se është e rëndësishme të jap një opinion. Unë jam këtu si kandidat për kryetar të PD. Kam një mendim dhe ide se si mund të fitojë PD dhe mund të vijë në pushtet?, theksoi kandidati për kryetar të PD-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga