LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendimi i DASH/ Mustafaj: Nëse Basha i ka bërë pabesi Berishës demokratët nuk do e falin

28 Maj 2021, 18:06, Politikë CNA

Zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike por edhe vendimi i DASH për të shpallur non grata ish kryeministrin Sali Berisha ka sjellë një sërë përplasjes brenda kësaj force politike.

Nishani akuzoi Bashën se kishte dijeni për shpalljen ?non grata? të ish liderit demokrat Sali Berisha dhe sipas tij kjo ishte arsyeja pse u afruan zgjedhjet për kreun e PD-së. Nga ana tjetër Basha ka hedhur poshtë këto akuza duke thënë se Nishani po bën sulme personale.

Ndërkohë për Besnik Mustafajn, shpallja e Berishës ?non grata? forcon pozitën e Bashës në PD.

?Nishani  është konseguent ndaj kritikave të Bashës. Dhe i ka kërkuar që ditën e dytë që të japë dorëheqjen. Edhe Nishani edhe reagimi i Bashës e kanë hedhur atë masë demokratësh që janë fansa të Berishës. Me këto replika nuk është bërë për testim nëse Basha ka bërë një pabesi ndaj Berishës nuk do ja falnin Bashës. Ndaj e hodhi Nishani këtë, dhe Basha u detyrua që të reagonte duke e përgënjeshtruar?, tha Mustafaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga