LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk është i persekutuar”/ Kadilli i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Shehajt: Në atë kohë ti ke qenë kalama

28 Maj 2021, 21:02, Politikë CNA

Kandidati për kryetar të PD-së, Agron Shehaj, ka folur mbrëmjen e sotme për rivalët e tij në zgjedhjet e 13 qershorit.

Moderatori Arian Çani i kujtoi Shehajt se ka një të përbashkët me Kadillin, persekutimin nga sistemi komunist, por ai e mohoi këtë gjë.

?Nuk më rezulton një gjë e tillë. Duhen ndarë gjërat, tjetër është se ç?a thotë dhe tjetër ç?a është?, deklaroi Shehaj.

Kësaj deklarate i është përgjigjur vetë Fatbardh Kadilli, i cili tha se pasojat e persekutimit i ka vuajtur ai më mirë, duke theksuar se Shehaj ka qenë një fëmijë në atë kohë dhe nuk ka kuptuar asnjë gjë.

?Unë kam qenë i persekutuar. Në atë kohë Shehaj ka qenë 12 vjeç ndërsa unë kam qenë 25 vjeç dhe e kam vuajtur në kuriz. Ai ka qenë thjesht në kalama, ndërsa unë kam parë dhe ndjerë më mirë pasojat e persekutimit?, tha Kadilli./CNA.al

Lajmet e fundit nga