LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kadilli thumbon Shehajn/ “Nuk merr vesh nga politika, të merret me biznes”

28 Maj 2021, 20:51, Politikë CNA

Fatbardh Kadilli, kadidati për kryetar të PD ka thumbuar sërish Agron Shehajn, sa i takon vendimit të këtij të fundit për të marrë pjesë në zgjedhjet e 13 qershorit.

Në një intervistë për Zonë e Lirë, Kadilli tha se Shehaj në politikë nuk merr vesh, duke hequr një krahasim me vetveten në biznes, ku tha se është zero.

Ndërsa duke iureferuar garës për kryeëtar, Kadilli tha se ishte ai që rikthehu garën në PD dhe se sipas tij Basha e ka mbyllur ciklin e tij me humbje.

?Kam më shumë anëtarë se kushdo tjetër. Do nis një erë e re pa doktorin dhe pa Bashën. Bashën do e heqim me votë. Si tratditë politike Berisha e kreu detyrën e tij, ndërsa Basha e mbylli me dështime.  

Unë jam i pari që i sigurova PD garën. Sa më shumë zëra që shtohen kundër Bashës, aq më e domosdoshme bëhet që të mos jetë pjesë e PD. Ai ka pasur një impenjim për të krijuar një platformë dixhitale dhe e ka një listë të anëtarësisë. Agron8i në politikë është si unë në biznes. Unë në biznes jam zero. Të rrijë në biznes do ishte mirë?, tha Kadilli./CNA.al

Lajmet e fundit nga