LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po trajtohen si qytetarë të dorës së fundit”/ Premtimi i Tabakut për pensionistët

10 Shkurt 2021, 10:35, Politikë CNA
“Po trajtohen si qytetarë të dorës së fundit”/

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku është ndalur tek pensionistët, për të cilët thotë se po trajtohen si qytetarë të dorës së fundit nga qeveria.

Tabaku thekson se me ardhjen në pushtet të PD, do të rriten 5% çdo vit pensionet për 650 mijë pensionistë. Sipas saj, Shqipëria fiton atëherë kur gjyshërit tonë trajtohen me dinjitet

?PD është një forcë e djathtë dhe beson tek liria e tregut dhe tek ekonomia e tregut. Ne do të luftojmë me çdo mënyrë të rrisim punësimin, të zhvillojmë sipërmarrjen dhe të luftojmë varfërinë. Por është e pafalshme që 650 mijë pensionistë trajtohen si qytetarë të dorës së fundit nga qeveria. Ne besojmë se shoqëria jonë i detyrohet atyre dhe familjet tona përpiqen përditë për t?i shërbyer atyre. Prandaj ne angazhohemi që të do të rrisim 5% çdo vit pensionet për 650 mijë pensionistë. Do të ulim kostot e jetës, duke ulur çmimin e energjisë, subvencionojmë ilaçet që të përfitojnë pensionisti. Shqipëria Fiton atëherë kur gjyshërit tonë trajtohen me dinjitet. Plani jonë për ?Mirëqënien Sociale? është rruga me të cilën fitojnë prindërit dhe gjyshërit tanë. Rruga me të cilën Shqipëria Fiton?, shkruan Tabaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga