LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryemadhi akuza të forta Veliajt/ Kryetari i Bashkisë Tiranë pa shkollë të lartë

9 Shkurt 2021, 18:32, Politikë CNA
Kryemadhi akuza të forta Veliajt/ Kryetari i Bashkisë Tiranë pa

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka mbajtur një takim me disa të rinj që votojnë për herë të parë në zonën e Freskut.

Kryemadhi ka sulmuar kryetarin e bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, pas akuzave që ai hodhi për Floida Kërpaçin, kryetaren e ?Lëvizjes Rinore për Integrim?.

Kryetarja e LSI tha se Kërpaçi ka qenë një student ekselentë, ndërsa pretendon se Veliaj nuk ka bërë shkollë të lartë, ndaj i kërkon të nxjerrë diplomën.

?Sot ne pavarësisht nëse fati na hedh në rrugë, apo gjendemi në momente të caktuara, secili nga ne një nga pikat më të domosdoshme të jetës ka arsimin, qoftë ky profesional, qoftë ky i përgjithshëm, qoftë nxënës i mirë apo i keq. Në fund të ditës të gjithë janë të detyruar të marrin një diplomë, apo një certifikatë.

Unë e di që Lali Erit i dhemb shumë kur e përmend Floidën si studente ekselence, por kot gërmon. Të nxjerrë edhe lali Eri diplomën e shkollës së mesme, siç ka mbaruar Floida shkollën e mesme me 10.15 mesataren. Dhe pasi të nxjerrë lali Eri dëftesën, duhet të nxjerrë edhe diplomën e shkollës së lartë, sepse kemi një Kryetar Bashkie pa shkollë të lartë, atëherë do t?i nxjerri edhe Floida diplomën e Fakultetit të Mjekësisë. Sepse për të gjithë injorantët që drejtojnë shtetin, kush mbaron Fakultetin e Mjekësisë me mesatare mbi 8,5 quhet student i ekselencës. Kështu që po ja bëj këtë shpjegim meqë e ka këtë merak shumë të madh dhe e gjëmon Floidën hap pas hapi?, u shpreh ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga