LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Covid merr me radhë socialistët/ Infektohet një tjetër ministër

9 Shkurt 2021, 14:45, Politikë CNA

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi është infektuar me koronavirus.

Lajmin e ka dhënë vetë Peleshi më atë të një statusi në rrjetet sociale.

?Me gjithë kujdesin e treguar gjatë gjithë ketyre muajve, dje pas testit rezultova pozitiv me COVID-19.

Fatmirësisht kam simptoma të lehta dhe jam karantinuar në banesë nga ku po ushtroj në distancë detyrat.

Kohëzgjatja e pandemisë na i bën të vështirë përqendrimin e përditshëm kundrejt masave, por duhet të bëjmë durim edhe pak” , shkruan ai.

Më herët kanë qenë të tjerë emra të njohur nga rradhët e socialistëve të cilët kanë rezultuar pozitive me Covid ku mund te kujtojme, ministen e Infrastrukturës Belinda Balluku.

Po ashtu, më herët virusi ka prekur edhe ministren e Ekonomisë Anila Denaj, kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, ministrin e Turizmit Blendi Klosi, deputetin Damian Gjiknuri dhe deputetin e Beratit, Fadil Nasufi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga