LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tomorri kap “mat” qeverinë për grafikun/ T’i mësojmë tabelën e shumëzimit

9 Shkurt 2021, 13:04, Politikë CNA

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar pas publikimit nga kryeministri Rama të grafikut ku rezultonte se është rritur me 14% aksesi në shërbimin parësor të qytetarëve shqiptarë.

Tomorri nuk ka kursyer ironinë ndërsa thekson se cështaj është t?i mësojmë tabelën e shumëzimit qeverisë. Ai i bën thirrje parlamentit të votojë një ligj për të rikthyer arsimin e detyrueshëm fillor për të gjithë kandidatët për ministra.

?Ceshtja eshte si t?i mesojme tabelen e shumezimit qeverise. Nga 6.2 mln ne 6.4 mln ketyre u del 14 per qind rritje. I bej thirrje parlamentit te votoje nje ligj per te rikthyer arsimin e detyrueshem fillor per te gjithe kandidatet per ministra. Ore mesoni mbledhje zbritjet dhe shumezimet se tutkunlleku ne qeveri eshte turp?, shkruan Tomorri./CNA.al

Lajmet e fundit nga