LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grafiku për aksesin në shërbimin parësor/ Tabaku i përgigjet Ramës: E vërteta është 4 herë më pak

9 Shkurt 2021, 12:31, Politikë CNA

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku i është përgjigjur kryeminsitrit Edi Ramës për grafikun që sot u paraqit në konferencë ku rezultonte se është rritur me 14% aksesi në shërbimin parësor të qytetarëve shqiptarë.

Tabaku thotë se në të vërtetë rritja është 3%, 4 herë më pak se grafiku i Ramës. Sipas saj, Rama prodhon grafikë me probleme aritmetike dhe manipuluar për të mbuluar dështimet dhe mungesën e rezultateve.

?Kur përpiqesh të gënjesh dhe i sajon numrat si t?i kërkon shefi! Me një grafik 3D me qëllim keqinformimin e publikut, qeveria dhe Rama po na tregon se Shqiptarët janë më mirë! Kështu për të mbuluar dështimin dhe mungesën e rezultateve konrekte prodhojnë grafikë manipulues plot gabime aritmetike. Ky grafik i paraqitur sot nga zyra e propagandës në Kryeministri na tregon se rritja është 14%. Megjithëse edhe një nxënës në shkollën 9 vjeçare e kupton se me një zbritje dhe pjesëtim të thjeshtë rritja është thuajse 3%, pra 4 herë më pak se sa gënjeshtra Rama. Natyrisht, Rama vazhdon të gënjejë publikisht pa pasur nevojë të mbajë maskë pasi ka 8 vjet që i është futur shqiptarëve në trup si një virus i dëmshëm. Por, shqiptarët në 25 prill do të vaksinojnë një herë e mirë Shqipërinë për të shpëtuar nga Ramavirusi. Programi jonë i shëndetsisë ofron një shërbim që shkon tek qytetari!?, shkruan Tabaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga