LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Mor zuzar”/ Paloka i kthehet Ramës: Hap i madh kur të përfundosh në burg

9 Shkurt 2021, 11:39, Politikë CNA

Nënkryetari i PD, Edi Paloka i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama përsa i përket arrestimit të bashkëpunëtorëve të sanitares së spitalit Shefqet Ndroqi.

Paloka ngre disa pyetje pasi Rama nënvizoi se është lajm i mirë arrestimi i tyre dhe tani janë gati të hedhin hapin e madh. Demokrati thotë se hapi i madh do të hidhet kur Rama të pëfundojë pas hekurave ashtu si Tirja.

?Nuk e di a duhet qare apo qeshur me keta monstra! ?Tirja? ne krye te qeverise paska shprehur kenaqesine e tij per arrestimin e dy pastruseve dhe dy infermiereve tek ?Shefqet Ndroqi? pas skandalit qe plasi ne media…E paska quajtur ?mesazh i qarte? dhe paska shtuar se tani qenka gati ?per te hedhur hapin e madh?!!! E mendon vertete qe mund te tallet kaq lehte me shqiptaret ?! Po pse trajtimi dhe shendeti i qytetareve neper spitale ne dore te pastrueseve qenka? Ato vendosin per jeten e njerezve ne spitalet e Rames?! Po nje tufe me drejtore e shefa te emeruar nga ?rilindja? per te drejtuar e menaxhuar , çfare bejne aty, apo jane te zene me spektaklet e Rames? Doni te na mbushni mendjen se tani u kapen ?fajtoret? e pas tete vitesh si kryetire, tani qenkemi gati per ?hapin e madh?…! Jo mor zuzar, hapi i madh do hidhet kur ti i pari e te tjeret si ti, gjithe ?tiret? e qeverise, te perfundojne pas hekurave. Ai do jete ?hapi i madh? qe fillon me 25 prill?, shkruan Paloka./CNA.al

Lajmet e fundit nga