LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama tre orë në ekran/ Basha ankohet: E bën vetëm për t’iu kundërvënë programit tonë

9 Shkurt 2021, 13:23, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama doli sërish sot në një konferencë për mediat, ku ka folur për situatën në sistemit shëndetësor nga pandemia.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe kryedemokrati Basha, i cili në një prononcim për mediat, u ankua se Rama po i vjedh kohën shqiptarëve për t?iu vënë programit të tij.

?Tre orëshi sotëm, kishte qëllimin të fshihte dështimin e Ramës. Del si gogol nga mëngjesi në darkë, duke gënjyer, si mjaftuan 8 vite dhe premton mrekulli në dy muaj.

Ka patur 8 vite kohë. Ku është shëndetësia sot! Ku kanë shkuar taksat e shqiptarëve! Pandemia e nxorri zbuluar dështimin e Ramës me shëndetësinë sepse paratë i ka çuar për PPP dhe tendera korruptiv.

Tani gjatë pandemisë  e panë të gjithë se si Shqipëria ka një sistem shëndetësor në kolaps.

Tirja është produkt i Edi Ramës. Rama është krye Tirja, të merr leket s?të jep bukë.

Rri tre orë në ekran për të treguar se çfarë do bëjë, por kishte 8 vite, dhe dy muaj para del e tregon e do bëjë shpikje të tjera, vetëm për t?iu kundërvënë programit tonë?, tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga