LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 25 prillit/ Patozi tregon synimet e Bindjes Demokratike

9 Shkurt 2021, 13:12, Politikë CNA

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka folur për situatën politike në vend duke qenë se na ndajnë edhe pak kohë nga zgjedhjet.

Patozi u shpreh se Bindja Demokratike po punon për një rezultat domethënë në këto zgjedhje. Më tej, Patozi u shpreh se Bindja Demokratike do të publikojë edhe platformën e saj, menjëherë sapo partitë e vjetra të përfundojnë me këtë.

?Ne po punojmë që të kemi një rezultat domethënës në këto zgjedhje. Ne duam që Shqipëria të ndryshojë pas 25 prillit sadopak. Po bëjmë përpjekjet tona që të kemi përfaqësues sa më dinjitoz, pasi të dyja kampet nuk ofrojnë asgjë të re. Janë të njëjtët njerëz si në zgjedhjet e fundit. E vetmja gjë e re jemi ne partitë e reja. Bindja Demokratike do ta bëjë diferencën nëpërmjet idesë dhe njerëzve. Ne duam që Shqipëria të ndryshojë, qofshim apo jo fitues, kjo nuk ka shumë rëndësi. Bindja synon të jetë forcë përcaktuese qeverisjeje. Ne kemi mundësi të detyrojmë këta bajlozët e njohur të politikës të futen në kushte të reja dhe rregulla të reja pas zgjedhjeve.
Do ta shpallim platformën menjëherë sapo partitë e vjetra të mbarojnë thesin e premtimeve që e kanë një përsëritje të shëmtuar të zgjedhjeve ndër vite. Platforma jonë është gati, por nuk është një program me numra, por me ide. Ne synojmë ndryshime strukturore politike. Ne do të aplikojmë listën e hapur brenda nesh?, tha Patozi në studion e A2./CNA.al

Lajmet e fundit nga