LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jemi mësuar ta shohim me kostum e kollare”/ Spahiu: Basha nuk gatuan kurrë

9 Shkurt 2021, 21:25, Politikë CNA
“Jemi mësuar ta shohim me kostum e kollare”/ Spahiu: Basha nuk

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka sulmuar kryetarin e partisë Demokratike, Lulzim Basha, lidhur me videone tij duke gatuar.

Spahiu tha se Basha nuk gatuan por pretendon se ajo video u shpërnda në saj ëtë fahstës elektorae për zgjedhjet e 25 prillit.

Por sipas tij, pavarësisht përpjekjeve të kryetarit të opozitës, nuk do ta mundë kryeministrin Edi Rama vetëm.

?Nuk mund të shfaqesh me xhinse pas 20 vitesh e të dukesh sportiv. Ne jemi mësuar Bashën me kostum e kollare. Më mirë është ky që je. Problemi është që Sali Berisha u shfaq me një ekip me këmisha të bardha dhe ekip që bashkoi të larguarit. Ndërsa Basha nga mëngjesi në darkë del vetëm tek tregu çam, vetëm duke gatuar vezë.

Mendon se vetëm do e mundë Ramën. Nëse do ta mundësh vetëm, të gjithë e kanë parë lojën dyshe. Nëse vjen një opozitë si ekip në Shqipëri, dua ta shikoj me figura të reja. Pse e lë listën për minutat e fundit? Nëse ke 6000 kandidatë, dil me një ekip se ke për të ndryshuar. Nëse del tek për tek, është vetëm lojë ping pongu që të gjithë e dinë se kush ka fituar?, theksoi ai në emisionin ?Open?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga