LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama tallet me Bashën/ Është dizastër, veshi këpucë për të bërë makarona

9 Shkurt 2021, 19:22, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama është tallur me kryetarin e opozitës Lulzim Basha, gjatë një takimi me disa banorë në Durrës.

Rama sulmoi Bashën për premtimet e bërë në kuadër të zgjedhjeve parlamentare dhe e ironizoi për videon që i publikoi bashkëshortja duke gatuar.

Kryeministri deklaroi se kreu i PD-së ose nuk ka qenë duke i bërë vetë makaronat ose veshi xhinse dhe këpucë për të bërë makarona.

?Ka ndonjë këtu në Durrës që beson se po të ishte Luli kryeministër kur ra tërmeti do zgjohej në mes të natës dhe do rrinte këtu natë e ditë me ju? Ka ndonjë durrsak që mendon se do hyjë në apartament kur të vijë Luli bashkë me këtë që mendon të rrisë cilësinë e diellit. Ka ndonjë dursak që i shkon mendja që nëse do ishte PD në pushtet do sjelli ujësjellësin që të ketë ujë më shumë që nga koha e Enver Hoxhës. Më thoni një punë në Durrës nga të gjitha gjërat që janë bërë kur kanë qenë ata në pushtet?

Video-Luli siç nuk e keni parë/ Hyn në kuzhinë dhe bëhet qesharakU bë rruga e plazhit herën e parë kur ishte Lefteri kryetar dhe ishte PS që i dha mbështeteje dhe i mbaroi mbështetja Durrësit. Më thoni ka ndonjë shkollë? Qasja e tyre është një qasje që është po ajo. Se çdo parti politike është një qasje një frymë një familje, dhe si çdo familje është e ndryshme. Qasja e tyre nuk ka lidhje me të bukurën. Mund t?i ketë bërë natyra të bukur, por dalin në instagram duke bërë makarona me këpucë. Ka dy mundësi, ose s?ka qenë duke i bërë vetë makaronat ose veshi xhinse dhe këpucë për të bërë makarona. Në të dyja rastet është dizaster?, u shpreh kreu i qeverisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga