LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Është nje rast guiness”/ Topalli numëron ‘një për një’ pazaret e Bashës me Ramën

10 Shkurt 2021, 10:22, Politikë CNA
“Është nje rast guiness”/ Topalli numëron

Drejtuesja e Levizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli nuk ndal akuzat ndaj kreut të PD, Lulzim basha për të cilin thotë se është njeriu që shkatërroi opozitën dhe e përgjysmoi në numra ne mandatin e parë.

Sipas saj, në vendin tonë, përvecc skandaleve të qeverisë, problemi është vetë drejtuesi i opozitës. Topalli thekson se sa më shumë rritet pakënaqësia ndaj Edi Ramës aq më shumë bie edhe Lulzim Basha.

?Te dalesh me oferte ose Edi Ramen ose Lulzim Bashen me Monika Kryemadhin dhe Ilir Meten bashke eshte gjeja me e pamerituar per shqiptaret pas 3 dekadash , (ku emrat e mesiperm kane patur cdo pozicion qeveritar).
Nje vend qe ka 40 % varferine ekstreme dhe ka udheheqes politik njerez qe menaxhojne PPP dhe Vila luksoze edhe ne vitin elektoral eshte nje rast guiness. Ne cdo vend te botes problemi eshte qeveria.

Ne rastin tone perseri bejme perjashtim. Tek ne pervec qeverise dhe skandaleve e korrupsionit pa kufi te saj , eshte problem vete drejtuesi e opozites. Njeriu qe shkaterroi opoziten dhe e pergjysmoi ne numra ne mandatin e pare; qe i dhuroi qeverise te gjitha mandatet e deputeteve opozitar; qe i fali te gjitha keshillat bashkiak e bashke me ta te gjitha bashkite ne mandatin e dyte; ai, qe per 8 vite nuk rreshti duke thene se nuk ka zgjedhje me Edi Ramen e qe tani po hyn si pa te keq ne zgjedhje pikerisht me ER, eshte rasti politik me i çuditshem ne bote.
Por problemi e cudite nuk ndalen ketu..

Sa me shume rritet pakenaqesia ndaj ER aq me shume bie edhe Lulzim Basha. Ne kete kontekst politik deshperues, shqiptaret kane mundesi te votojne kundra Edi Rames, kundra Lulzim Bashes, kundra Monika Kryemadhit dhe Ilir Metes. Ata kane mundesi te votojne per Levizjen per Ndryshim qe eshte kundra 3 kryetareve te korruptuar. Ata kane mundesi te zevendesojne politiken cinike me politiken e shpreses. Vota e tyre do ishte vote proteste, vote inteligjente dhe vote shprese?, shkruanTopalli në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga