LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Voltana Ademi preket nga Covid-19

22 Shtator 2020, 08:55, Aktualitet CNA

Kryebashkiakia në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi është prekur nga Covid-19.

Mësohet se Ademi pas disa simptomave ka bërë tamponin, i cili ka rezultuar pozitiv. Gjithashtu burimet bëjnë të ditur se kryebashkiakja Ademi është izoluar në banesë.

Mësohet se Ademi ka qenë me temperaturë 37.5 gradë prej ditës së djeshme, ndërsa nuk është paraqitur në zyrë prej një jave.

Ajo nuk ka komplikacione të tjera prej virusit dhe tashmë gjendet e izoluar në shtëpinë e saj. Nuk dihet saktësisht se ku është infektuar, por dyshohet se të ketë rënë në kontakt me virusin gjatë takimeve me qytetarët.

Pas konfirmimit të Ademit pritet testimi i personave të tjerë, me të cilët ka patur kontakt.

Lajmet e fundit nga