LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ministrja e Arsimit përcjell vajzën për në shkollë/ Zbulon bisedën gjatë rrugë

21 Shtator 2020, 10:02, Aktualitet CNA

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi ka përcjellë vajzën e saj të madhe për në shkollë.

Kushi shkruan se e kishte të pamundur të mos bënte një copëz rruge me të deri tek shkolla e saj. Ajo thotë se bashkëbisedoi me Anën për rëndësinë e maskës, distancimit social dhe rregullat që duhet të zbatohen nëpër klasa.

?Para nisjes së një jave intensive me angazhimet dhe sfidat e reja, e kisha të pamundur të mos bëja një copëz rrugë deri tek shkolla e saj me një shoqe shumë të mirë timen, vajzën e madhe Ana.
Bisedova sërish me të mbi rëndësinë e mbajtjes së maskës, ruajtjen e distancës me shoqet dhe shokët e klasës dhe zbatimin e çdo rregulli që ruan shëndetin e saj, nxënësve, mësuesve e gjithë të tjerëve.
Koha që po kalojmë është e pazakontë në çdo aspekt, e në këtë kuadër, nevojitet kujdes shumë më i madh dhe respektim i çdo mase që frenon përhapjen e koronavirusit. Vetëm në këtë formë do të arrijmë të gjithë së bashku ta kalojmë këtë sfidë aspak të lehtë për çdo njeri.
Javë të mbarë të gjithëve!?, shkruan Kushi./CNA.al

Lajmet e fundit nga