LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tjetër humbje për “Portokallinë”/ Aktorja e njohur konfirmon largimin

19 Shtator 2020, 17:13, Aktualitet CNA

Aktorët e Portokallisë prej gati gjashtë muaj kanë qenë pjesë e një debati të fuqishëm me Top Channel. Përplasjet kanë qenë me drejtorin Ben Blushi. Ata kanë kërcënuar deri në largime, ditët e fundit dhanë edhe dorëheqjen.

Por mesa duket pas përlasjeve të forta me Blushin, aktorët e ?Portokallisë? janë tërhequr nga lëvizja që pritej. CNA.al raportoi se ata kanë patur negociata me Vjollca Hoxhën, aksioneren e Top Channel, e cila mesa duket i ka mbushur mendjen të kthehen disa personazheve të emisionit të humorit.

Por përtej kësaj, disa aktorë nuk kanë pranuar të bëjnë pazare dhe kanë vendosur të largohen përfundimisht nga ?Portokalli?. Njëra prej tyre është aktorja shumë e dashur për publikun Egla Ceno.

Ajo ka konfirmuar lajmin dhe në një prononcim për ?Iconstyle?, ka deklaruar se ka pasur mospërputhje artistike me regjisorin Altin Basha.

?Nuk do jem më në ?Portokalli? për arsye krejt profesionale: Mospërputhje artistike me regjisorin. Momentalisht jam duke rikthyer në Teatër ?Zyrtarisht Beqare? që do hapi edicionin e 22-të të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit në Elbasan, nga data 30 Shtator deri në datë 4 Tetor dhe po punoj për një action short movie. Ndoshta Portokallisë i rikthehem në të ardhmen?, është shprehur Egla Ceno./ CNA.al

Kërcënuan me largime/ Zb*then aktorët e Portokallisë

Largimet e bujshme/ Pse ka plasur konflikti i aktorëve të Portokallisë me Ben Blushin?!

Nuk kanë të ndalur largimet nga Top Channel/ Një tjetër aktor braktis ?Portokalli? pas më shumë se një dekade

Ekskluzive-Largohet moderatori kryesor i Portokallisë/ Përplasje me Ben Blushit

Xhemi Shehu e konfirmon publikisht/ “Do largohem nga ‘Portokalli’”

Plas në Top Channel/ Ben Blushi ?shpartallon? Portokallinë

Ekskluzive-Dorëzohet Ben Blushi/ Portokalli qendron në Top Channel

Lajmet e fundit nga