LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata e Lartë pranon rekursin e SPAK për çështjen e Luan Dacit

19 Shtator 2020, 13:15, Aktualitet CNA

Gjykata e Lartë ka pranuar rekursin e SPAK për çështjen e gjyqtarit Luan Daci.

Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar vendimin e Shkallës së Parë që kishte pezulluar Luan Dacin nga detyra.

Nga ana tjetër, SPAK kërkon që t?i rikthehet gjyqtarit Luan Daci masa ?pezullim nga ushtrimi i detyrës?.

Daci u pezullua pasi u mor i pandehur nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për ?Falsifikim Dokumentash?.

Sipas SPAK ai ka fshehur shkarkimin nga detyra për paaftësi në punë në vitin 1997./CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga