LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 25 prillit/ Patozi: Ata që shkaktuan krizat nuk mund të ofrojnë dot zgjidhje

21 Shtator 2020, 07:37, Aktualitet CNA

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar ditën e sotme çështjet që prekin aktualitetin politik, konkretisht zgjedhjet e 25 prillit.

Në një intervistë për A2 CNN, Patozi theksoi se maxhoranca dhe Partia Demokratike nuk kanë çfarë të ofrojnë më për shqiptarët, prandaj duhet gjetur një rrugë e mesme.

?Bindja demokratike i konsideron të dy kahët kundërshtar politik. Si maxhoranca e cila është e tejlodhur dhe nuk ka më cfarë të ofrojë, por as politika e Bashës, prandaj duhet një rrugë e mesme.

Shqiptarët duhet të kuptojnë se ata që kanë shkaktuar krizat nuk mund të jenë të njëjtët personazhe që të ofrojnë zgjidhje. Prandaj çdo eksperiment tjetër është i tepërt? tha Astrit Patozi./CNA.al

Lajmet e fundit nga