LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-deputeti i PS rëfen betejën me Covid-19/ Preka fundin, mendova se...

21 Shtator 2020, 19:37, Aktualitet CNA

Ish-deputeti i PS-së Fatmir Toçi, pati një betejë të vështirë me Covid-19 dhe për këtë ka folur edhe ditën e sotme.

Toçi tregoi se gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar paksa dhe tani ndodhet në shtëpinë e tij në plazh në Qerret, ku ka shkuar për tu rikuperuar.

Ai fajësoi veten për gjendjen e rëndë që kaloi, pasi deklaroi në emisionin “Rudina” se shkoi me vonesë në spital.

Ish-deputeti rrëfeu se në një apo dy raste ka prekur fundin, madje ka menduar se mjekët nuk kanë se çfarë bëjnë më për të.

?Në shoqërinë shqiptare por edhe në Ballkan nuk kanë ende një vlerësim sa duhet dhe ka një neglizhencë kur bëhet fjalë për masat që duhen marrë për të mbrojtur veten, familjen dhe të afërmit. Përvoja ime ka qenë e veçantë në raport me secilin përvojë që kam kaluar. Duke e nisur edhe nga unë vetë me një neglizhencë të tillë e fillimit sepse kjo duket një gjë e lehtë e mund të kalohet në shtëpi.

Duke neglizhuar në këtë mënyrë vjen ajo që unë mendoj se është një këshillë për të gjithë shqiptarët vajtja me vonesë në spital dhe infermierët nuk kanë se çfarë të bëjnë më. Ndejta 50 ditë i shtruar tek Shefqet Ndroqi dhe në një apo dy raste unë kam prekur fundin me kuptimin e plotë të fjalës që edhe vetë mjekët më entuziastë apo të sigurtë në profesionin e tyre, kanë menduar në një moment që nuk kanë se çfarë bëjnë më për mua. Por ky ishte vullneti i Zotit që deshi, të rikthehem dhe të ndodhem në shtëpinë time në një fazë rikuperimi që është shumë e nevojshme për këtë gjë?, tha ish-deputeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga