LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Virusi jashtë kontrollit/ Ish-deputetja e PD-së: Thirrjet e opozitës të kthehen në emergjencë kombëtare

28 Korrik 2020, 18:32, Politikë CNA

Ish-deputetja demokrate Dhurata Çupi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me situatën e pandemisë në vend.

Duke iu referuar një rasti në Qendrën Shëndetësore ? Klos? ka një mjeke ka rezultuar pozitive me koronavirus, Çupi shkruan se virusi tashmë ka dalë jashtë kontrolli dhe thirrjet e opozitës për testiminn e qytetarëve duhet të kthehen në emergjencë kombëtare.

?Përhapja e virusit ka dalë jashte kontrollit ndërsa shqetësimi i qytetarëve është më se i justifikuar.

Një mjeke në Qendrën Shëndetësore ? Klos? ka rezultuar pozitive me COVID 19 , ndërsa stafi dhe qytetarët që ditët e fundit kanë marrë shërbim mjekësorë janë të trembur për fatin e tyre ndërsa kërkojnë me ngulm që të bëjnë tamponin për të verifikuar nëse janë prekur apo jo.
Jeta e cdo qytetari vlen njësoj.
I bëj thirrje autoriteteve shëndetësore të marrin masa njësoj për cdo qytetarë. Në këtë betejë nuk mund të ketë të privilegjuar. Testoni njerëzit. Gjurmoni rastet.

Thirrjet e opozitës për testimet e qytetarëve dhe gjurmimin e rasteve të dyshuara si të prekur nga COVID 19, duhet te kthehen në emergjencë kombëtare.
Është emergjencë.!”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga