LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këto shenja horoskopi kanë çelësin e suksesit

21 Korrik 2018, 21:30, Aktualitet CNA
Këto shenja horoskopi kanë çelësin e suksesit

Asgjë nuk është e pamundur!

Personat me shenjën e horoskopit Akrep, janë shumë intensivë dhe jetojnë një jetë të ndezur. Ndodh që kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç i kemi planifikuar, lëndohemi.

E nëse kjo e fundit ndodh, duhet të kujtojmë që ?Akrepi? është shenja që e merr veten shpejt nga çdo situatë e pakëndshme. Ata janë ?luftëtarët? e Zodiakut dhe qëllimi i tyre në jetë është të jenë triumfues në të gjitha fushat e jetës.

Ndryshe cilësohen si të uritur për pushtet, por për t?u ndjerë të lumtur në të gjitha aspektet e jetës, duhet të dinë të vendosin midis dashurisë për pushtet dhe vetë dashurisë në kuptimin e parë.

Inteligjenca është një tipar përbërës dhe i rëndësishëm i personalitetit. Ajo na ofron mbrojtje, komfort dhe siguri.

Shenjat më inteligjente për sa i përket inteligjencës analitike dhe asaj precetuese janë:

Analitke ? Ujori

Perceptuese ? Akrepi (Akrepi është shenja e cila nuk mashtrohet lehtë.)

Por çdo shenjë është inteligjentë në aspekte të ndryshme.

Shenjat e zjarrit (Dashi, Luani, Shigjetari) kanë inteligjencë intuitive. Ata shohin mundësitë dhe rrezikojnë.

Shenjat e tokës (Demi, Virgjëresha, Bricjapi) kanë inteligjencë praktike, që nga balancimi i parave dhe deri te zgjidhja e problemeve në ambientin e punës. Këto shenja bëjnë para.

Shenjat e ajrit (Binjakët, Peshorja, Ujori) kanë inteligjencë praktike dhe janë idealistë. Këto shenja jane plot ide dhe krijojnë shumë lidhje me njerëzit. Socializimi iu mundëson atyre stimulimin e ideve.

Shenjat e ujit (Gaforrja, Akrepi, Peshqit) kanë inteligjencë perceptuese. Ata arrijnë të kuptojnë motivimin dhe ndjenjat tuaja. Në horoskopin kinez, uji lidhet me inteligjencën. Shenjat e ujit janë të lidhura me të tjerët.

Lajmet e fundit nga