LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Nuk e lejoi të shiste në rrugë/ Fermeri godet për vdekje policin

21 Korrik 2018, 13:46, Aktualitet CNA
Video-Nuk e lejoi të shiste në rrugë/ Fermeri godet për

Një fermer në Kinë ka plagosur me thikë një polic, pasi ky i fundit nuk e ka lejuar të shiste shalqinj në rrugë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin Lanzhou, në provincën Gansu, ndërsa janë arrestuar tre persona.

Një video amatore e filmuar shfaqet momentin kur një burrë qëndron i shtrirë në tokë pa ndjenja në rrugë i mbuluar në gjak.

Sipas mediave kineze, policët e kishin kërcënuar me konfiskim e makinës së mbushur me shalqinj, por ky veprim nervozoi shumë fermerin dhe dy djemtë e tij që iu kundërvunë policëve.

Lajmet e fundit nga