LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kanosi me armë zjarri dy persona/ Arrestohet autori

21 Korrik 2018, 09:20, Aktualitet CNA

Policia ka arrestuar në flagrancë një shtetas pasi kanosi më armë zjarri dy persona. Bushi Hatillari 31 vjeç me banim në Roskovec, ka kërcënuar me armë zjarri shtetasit J.T 27 vjeç dhe D.H 35 vjeç.

Policia ka sekuestruar pistoletën, 6 fishekë dhe 1 gëzhojë, që shtetasi Hatillari posedonte.

Njoftimi i plote i policise:

Kanos me armë zjarri 2 shtetas, arrestohet në flagrancë autori.

Sekuestrohet arma e zjarrit tip pistoletë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

Bushi Hatillari, 31 vjeç, banues në Roskovec.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në vendin e quajtur ?Kryqëzimi i Kurjanit? pas një konflikti për motive të dobëta ka kanosur me armë zjarri tip pistoletë shtetasit J.T, 27 vjeç, banues në Kurjan dhe D.H, 35 vjeç, banues në Vadhishtë.

Në cilësinë e provës materiale u bë sekuestrimi i armës së zjarrit tip pistoletë  “ZASTAVA” së bashku me krëhërin e saj, 6 fishekë pistolete dhe 1 gëzhoje arme zjarri tip pistoletë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Kanosja” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” të parashikuar nga Neni 84 e 278 të Kodit Penal.

Lajmet e fundit nga