LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Policia rrugore shkel hapur ligjin/ Parkon tek vendi për invalidët

21 Korrik 2018, 07:31, Aktualitet CNA

Policia  është institucioni, që qytetarët presin të zbatojë ligjin.

Por, në fakt, shpeshherë policia, kryesisht ajo rrugore  kapet në kundërvajtje nga qytetarët. Kjo vërtetohet nga rasti që do të sjellim më poshtë.

Në një foto të dërguar në redaksinë e CNA.al.  është kapur një makinë e policisë rrugore  në kundërshtim me sinjalistikën.

Në një pikë parkimi, në vendin që është përcaktur për ta qëndruar invalidët, është  vendosur policia rrugore.

Mbi ?kokat e punonjësve të policisë?, që kanë parkuar  automjetin me targa ?Policia 0 111? shkruhet qartë dhe pastër ? Parkim për invalidët?.

Por,kjo duket se ka qenë e parëndësishme për policinë, të cilët kanë zënë vendin e invalidëve. Nëse do të kishte ndodhur e kundërta, invalidët nuk do të kishin shpëtuar nga gjobat, por ata vetë nën unformën e policisë, shkelin ligjin dhe bëjnë sikur s?ka ndodhur gjë./CNA.al

Lajmet e fundit nga