LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Degjeneron debati/ Kreu i PD-së kërcënon policët: Këlyshë të Fatmir Xhafajt

21 Korrik 2018, 08:42, Aktualitet CNA

PD ka denoncuar dje se policia ka ndaluar kreun e saj në Gramsh, Elmas Harunin.

?Ditën e zhvillimit të Aktivit të degës së Partisë Demokratike, me pretekstin e mosvënies së rripit të sigurimit, policia private e Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt arreston kryetarin e PD Gramsh Elmas Harunin dhe sekretarin organizativ të kësaj dege.

Ky është një arrestim i pastër politik dhe dëshmi e dorëzimit të policisë para krimit dhe trimërimit të saj pa arsye para qytetarit?, tha deputeti Luçiano Boçi në emër të PD-së.

Haruni është kapur në një makinë, shoferi i të cilës ishte i dehur dhe është shoqëruar nga forcat e Policisë së qytetit, pasi i ka kundërshtuar dhe fyer policët.

Më poshtë sjellim debatin e plotë të zbardhur nga Report Tv.

Debati i plotë:

Qytetari: Qetësohu, o qetësohu

Haruni: Me këta by*q*ra je dhe ti?

Polici: Të lutem zotëri me fjalorin

Haruni: Mbaje mend Tomorr Rama, kaq të them, mbaje mend, çkam për të punuar. O by*qi*ra o hashashxhinj.

Sekretari organizativ i PD-së në Gramsh: Më the ndalo, ndalova

Haruni: Hape mo derën se plasa, o ju qi*sha motrën! Hape derën! A ju q*sha motrën! A ro*t!. Mbaje mend ti! Ti, ti o by*q*r?

Qytetari: O xha Elmaz, këtu se po flasim bashkë?

Haruni: Ik ere mbushu

Shoferi: Nuk të takon të mbash çelësin.

Haruni: Ça ke moj zonjë? Hape derën të dal o burrë?Kemi gjë drogë?

Polici: Asgjë

Haruni: Ça kemi brenda? Ndalon kryetarin e PD-së së Gramshit, ça ke?

Polici: Ju lutem qetësohuni. Unë s?di gjë fare, unë duhet të bëj detyrën.

Haruni: Ej, shëno aty! Kryetari i Partisë Demokratike, ndalohet si person?pse qarkullon

Polici: I pirë.

Haruni: Ejjjjjjj?Mos ashtu ti, mbaje mend çdo të të punoj unë ty.

Polici: Po mirë mo dakord.

Haruni: Mbaje mend. As më rruhen le*të. E di çje ti për mua? Një këlysh i Fatmir Xhafës.

Dhe po të të dojë tr*pi ty, unë s?vij më. Çfarë kam shkelur?

Polici: Ju lutem dilni.

Haruni: Vetë e kruajte b*thën mo! E di ç?të bëj unë ty

 

Lajmet e fundit nga