LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Habit deputeti i video-skandalit erotik/ Bën “zbulimin” e shekullit

21 Korrik 2018, 12:42, Aktualitet CNA
Habit deputeti i video-skandalit erotik/ Bën “zbulimin” e

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i cili kohë më parë u kap në një bisedë perverse në sallën e parlamentit, ka bërë një goxha zbulim.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Salianji zbulon se ?Godina e parlamentit duket edhe më e rrethuar nga Zoti, tashmë mes Xhamisë që ngrihet e Kishës në anën tjetër.?.

Por, sigurisht që Salianji nuk mund ta linte me kaq zbulimin e tij, dhe shkon edhe më tej, ndërsa shprehet se ?Çështja është a është Zoti brenda godinës ku vendosen fatet e shqiptarëve. Do duhej të ishte!?.

Postimi i plotë:

Ka nga ata që kur ngjisin shkallë iluzionohen se i shohin nga lart të tjerët, madje dhe shohin ?nga lart? edhe objektet e kultit.
Ka të tjerë që sa më shumë shkallë kalojnë aq më shumë i shfaqet sa e madhe është ajo që Zoti ka dhënë.
Varet cili ke zgjedhur të jesh.

Por edhe kur duket se Zoti të qëndron pas krahëve, ndodh që vjen një shenjë dhe e sheh se e ke veçse në ndërgjegje, brenda vetes.

Godina e Parlamentit simbolikisht duket edhe më e rrethuar nga Zoti, tashmë mes Xhamisë që ngrihet e Kishës në anën tjetër.

Çështja është a është Zoti brenda godinës ku vendosen fatet e shqiptarëve.

Do duhej të ishte!/ CNA.al

Lajmet e fundit nga