LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali-Ngeli në klasë që në vit të parë/ Rama e emëron drejtor

21 Korrik 2018, 12:29, Aktualitet CNA
Skandali-Ngeli në klasë që në vit të parë/ Rama e

Një tjetër denoncim është publikuar sot nga ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale.

Në postimin e tij, Berisha publikon mesazhin e një qytetari, sipas të cilit Rama ka emëruar drejtor rajonal të transportit rrugor një person i cili ka ngel në klasë që në vit të parë.

?Nuk kam asgje personale me Z. Hoxha. Z Hoxha ishte njeri nga ata qe e la shkollen, pra ngeli qe ne vit te pare ne me shume se 9 provime, (12 ishin total) . Mirepo z. Hoxha ishte nje aktivist i PS dhe ja ku eshte sot, madje drejtor.?-shkruan qytetari.

Postimi i plotë:

Njihuni me meritokracine e Narkoshtetit!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

?Pershendetje, Doktorr.

Kam pak vite qe jam larguar nga Shqiperia dhe me te. Pata fatin qe gjeta pune jashte dhe jam super I vleresuar. Marr shkas nga nje postim ne FB I drejtorise se pergjithshme te trasportir rrugor Tirane dhe shoh drejtor rajonal Z. Arnis Hoxha.

Nuk kam asgje personale me Z. Hoxha. Z Hoxha ishte njeri nga ata qe e la shkollen, pra ngeli qe ne vit te pare ne me shume se 9 provime, (12 ishin total) . Mirepo z. Hoxha ishte nje aktivist i PS dhe ja ku eshte sot, madje drejtor. Qe te jesh drejtor duhet te pakten ta kesh mbaruar Ing. Mekanike, qofte edhe me 5. Po pse kjo eshte rilindja jone dhe Shqiperia qe duam???? Te gjithe ne qe e dime kete ceshtje jemi tejet te indinjuar, pasi ka djem qe kane mbaruar me rezultate teper te mira, e ti me ben drejtor nje qe ngeli qe ne vit te pare.Ky eshte kryeministri I fasadave. Turp!

Faleminderit,?

Lajmet e fundit nga