LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Krimineli i rrezikshëm shëtit i lirë në Shkodër/ Zbardhen faktet tronditëse që përfshijnë kryeministrin

21 Korrik 2018, 13:12, Aktualitet CNA
Krimineli i rrezikshëm shëtit i lirë në Shkodër/

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, denoncimin e një polici dixhital, sipas të cilit, Safet Rustemi shëtit i lirë në Shkodër, dhe mbrohet direkt nga kryeministri Rama.

Sipas denoncimit të publikuar nga Berisha, Safet Rustemi, i cilësuar nga mediat belge si një nga kriminelët shqiptarë më të kërkuar, takohet cdo ditë me policinë, por ajo vetëm e nderon pasi ai mbrohet nga Rama.

Kujtojmë këtu se, Media belge ?Le derniere heure?, ne nje shkrim ne edicionin e saj online te dates 18 korrik, përmend emrin e Safet Rustemit, i cili thuhet të jetë një nga kriminelët shqiptarë më të kërkuar në Belgjikë dhe që sipas tyre, dyshohet se fshihet pikërisht në Velipojë.

Ky person, siç thekson shkrimi është parë në Shkodër në tarracën e një klubi ditën kur në këtë qytet ndodhi vrasja e dyfishtë e ish-efektivit Boran Bërçana dhe bashkëjetueses së tij Silvi Ndoci.

Lajmet e fundit nga