LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të premten u thy rekordi, çfarë ndodhi në qiellin e planetit tonë?

3 Korrik 2018, 11:25, Lifestyle CNA

Mbi 202 mijë avionë, të cilët kanë kaluar mbi qiellin e planetit tonë janë kapur në jë pamje të mrekullueshme nga faqja e internetit FlightRadar24.

Dita më e ngarkuar për fluturime u regjistrua të premten, me rreth 202,157 aeroplanë që fluturuan nëpër qiellin e tokës.

Faqja ka publikuar edhe një skicë të fluturimeve që tregon masë avionësh që pothuajse mbulojnë qiellin në një det të verdhë.

Postimi në Tëitter u shpërnda më shumë se 12.000 herë.

FlightRadar24 tha se ishte dita më e ngarkuar këtë vit, dhe dita më e ngarkuar që ata kishin regjistruar ndonjëherë.

Organizata e ndjekjes globale të fluturimit u themelua në vitin 2006. Gjithashtu tha se ishte hera e parë që organizata kishte ndjekur më shumë se 200,000 fluturime në një ditë të vetme.

?@flightradar24

Friday may have been the busiest day ever on https://www.flightradar24.com , but this week is off to packed start. Which flights are you following today?

55 people are talking about this

Lajmet e fundit nga