LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Ertugrul' në flakë, zjarri i fuqishëm përfshin sheshxhirimin e serialit

3 Korrik 2018, 10:10, Lifestyle CNA

Seriali historik ‘Ertugrul’, i cili xhirohet në Stamboll, ka rrëmbyer zemrat e publikut shqiptar dhe i ka gozhduar shikuesit çdo javë përpara ekranit. Mirëpo, një lajm jo i mirë vjen nga mediat turke për të gjithë fansat e këtij seriali.

Këtë fundjavë, në sheshin e xhirimit të ‘Ertugrul’ kanë shpërthyer flakë të mëdha. Zjarri ka rënë në ish-fabrikën e këpucëve në Beykoz të Stambollit, e cila përdorej për xhirimet.

Menjëherë drejt vendit të ngjarjes janë dërguar 17 zjarrfikëse dhe mbi 50 zjarrfikës. Fatmirësisht, askush nuk është prekur nga flakët e mëdha, por mësohet se dekoret e përdorura në serial janë shkrumbuar plotësisht.

Lajmet e fundit nga