LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

22 vite mister botëror, zbulohet vrasësi i 2PAC!

3 Korrik 2018, 10:53, Lifestyle CNA

2Pac ishte padyshim një nga reperët më të suksesshëm të kohës. Një legjendë, muzika e të cilit jetoi gjatë në mendjen e adhuruesve të repit.

22 pas vdekjes së tij, dinamika e ngjarjes së mistershme që nuk u zgjidh kurrë me sa duket ka marrë një drejtim.

Më 7 shtator të vitit 1996 ai u qëllua me armë zjarri nga një makinë paralele me të tijën dhe ndërroi jetë 6 ditë më vonë në spital.

Për këtë krim nuk pati asnjë të arrestuar deri në ditët e sotme kur një person është shpallur si i dyshuar, pjesëmarrës në vrasjen e tij.

Një nga teoritë më të njohura ën lidhje me këtë ngjarje ishte hakmarrja e ish-mikut të tij të ngushtë Biggie për çështje territori dhe popullariteti në rap në SHBA.

Një tjetër nga teoritë me popullore është edhe dhuna që 2Pac pronari i ?Death Row Records?, Suge Knight dhunuan një anëtar të ?Crips?, të quajtur Orlando ?Baby Lane? Anderson.

Keefe D, xhaxhai i këtij të fundit ka rrëfyer se ka parë gjithçka.

Ai është shprehur:

Kam qenë një tutor prostitutash, trafikant droge dhe jam i vetmi që është gjallë që mund të thotë të vërtetën rreth historisë së vrasjes së Tupac. Njerëzit më kanë përndjekur për 20 vjet. Po dal tani hapur sepse vuaj nga kanceri dhe nuk kam asgjë tjetër për të humbur. Tani dëshiroj të them të vërtetën. Unë bashkë me nipin tim dhe dy të tjerë ? Terrence ?T-Broën? Broën dhe DeAndre ?Dre? Smith ? ishim në një makinë Cadillac duke qarkulluar në Las Vegas, duke kërkuar për 2Pac, si një hakmarrje për dhunimin e nipit tim. Kur e pamë na u errësuan sytë, ai që shkrepi armën ishte nipi im Anderson, i cili u vra në vitin 1998 gjatë një shkëmbimi zjarri në Los Angeles?.

Lajmet e fundit nga