LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kastriot Myftaraj plas bombën/ 10 më të pasurit e Shqipërisë janë 10 më borxhlinjtë e varfër

21 Shtator 2017, 21:00, Aktualitet CNA

Gazetari Kastriot Myftaraj ka thënë një tjetër deklaratë të fortë sot.

Në një intervistë për OraNeës ku prezantoi edhe emisionin e tij të ri që do të marrë jetë në këtë ekran me emrin ?Ju flet Moska?, Myftaraj ka lëshuar një tjetër informacion të padëgjuar.

Ai foli për listën e 10 më të pasurve në Shqipëri e cila u publikua pak ditë më parë.

Për ta Myfaraj tha se nuk janë më të pasurit por në të vërtetë janë më të varfërit e Shqipërisë:

?U tha se kush janë më të pasurit e Shqipërisë. Por në fakt ata janë më të varfërit e Shqipërisë dhe njerëzit me më shumë borxhe. Në asnjë vend të botës nuk gjen persona të tillë që janë njerëz me rekorde të shpërdorimit të pasurive publike. Më thoni ju në cilin vend të lindjes komuniste gjen një realitet të tillë që 10 njerëzit më të pasur të kenë përfituar në kurriz të shtetit?,-tha Kastriot Myftaraj ndër të tjera në intervistën e tij. /Citynews

Lajmet e fundit nga