LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E bujshme/ Ndërron jetë gruaja më e pasur në botë

21 Shtator 2017, 19:52, Aktualitet CNA

Liliane Bettencourt ka ndërruar jetë në moshën 94 vjeçare.

Lajmi për ndarjen nga jeta të trashëgimtares së L`Oreal është bër i ditur nga vajza e saj.

?Liliane Bettencourt ndërroi jetë mbrëmjen e shkuar, në shtëpinë e saj. Nëna ime iku në paqe?. ? thuhet në një mesazh të vajzës së saj, Francoise Bettencourt Meyers.

Që nga koha kur  Bettencourt  kishte hequr dorë nga bordi drejtues i L`Oreal në vitin 2012,  kishte dal shumë rrallë në publik. Por emri i gruas më të pasur në botë mbeti në faqet e para të gazetave pas përpjekjeve të disa familjarëve të saj për të përfituar nga dobësimi i shëndetit të saj mendor.

Bettencourt, aksionerja kryesore eL`Oreal, ishte personi i 14-të më i pasur në botë, sipas revistës Forbes, dhe gruaja më e pasur në botë. Forbes e vlerësoi pasurinë e saj neto në muajin mars, në vlerën 39.5 miliardë dollarë. / Citynews

Lajmet e fundit nga