LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dita pa makina/ Ja rrugët që do të bllokohen nesër në Tiranë

21 Shtator 2017, 20:29, Aktualitet CNA

Të premten në disa segmente rrugore të tiranës do të ndalohet qarkullimi I automjeteve duke I vënë rrugët në shërbim të qytetarëve dhe promovuar aktivitete mjedisore dhe kulturore.

Dita pa makina: do të zhvillohet edhe këtë vit nga bashkia më 22 shtator. Kjo ditë sensibilizon qytetarët që të mos I përdorin makinat e tyre të paktën për një ditë.

Tri aktivitete të ndryshme do zhvillohen në segmente të ndryshme rrugore. Përgjatë rrugës ?Kont Urani?, segmenti nga rruga ?Durrësit? deri tek rruga ?Mihal Duri?, do të zhvillohet një minipanair libri me botime mjedisore dhe jo vetëm.

Ndërkohë që rruga ?Luigj Gurakuqi? deri tek sheshi ?Avni Rustemi?, do të shërbejë për promovimin e mjeteve ekologjike të transportit.

Gjithashtu edhe disa rrugë në zonën e Ish Bllokut do të kthehen në hapësira shërbimi për njerëzit.

Rrugët ku do ndalohet qarkullimi i automjeteve ditën e premte do jenë:

Lajmet e fundit nga