LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gjendet sekreti i rinisë së përjetshme! / Shpiket çokollata magjike

21 Shtator 2017, 20:20, Aktualitet CNA

Për të gjithë çokollatë-dashësit ka lajme të mira!

Tashmë është shpikur çokollata kundër plakjes, dhe ajo duket tepër e shijshme për të qenë e vërtetë.

Esthechoc, është çokollata me 38 kalori e cila premton të kurojë në perfeksion rrudhat tuaja dhe t?ju bëjë të dukeni  disa vite më të reja nga sa ju jeni në të vërtetë.

Çokollata 7,5 gramëshe përmban antioksidantin astaxanthin, i cili zakonisht gjendet tek salmoni, për të cilin shkencëtarët thonë se mund të ndryshojë lëkurën e një 50-60 vjeçari në lëkurën e një 20-30 vjeçari.

Testimet treguan se pas 4 javësh konsumimi të përditshëm  të çokollatës kundër plakjes, tek vullnetarët u vunë re shenja të rritjes së inflamacionit në gjakun e tyre dhe rritje të depozitave të gjakut në shtresat e tyre të lëkurës, gjë e cila ndihmon në rritjen e elasticitetit të lëkurës dhe zhdukjen e rrudhave.

Mesa duket ?burimi i rinisë? është gjetur!/CityNews

Lajmet e fundit nga